Zdjęcie przedstawia budynek główny Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w słoneczną pogodę. Budynek ma nowoczesne kształty i jest otoczony lasem. Do głównego wejścia prowadzi szeroka aleja wysypana żwirem.

Zasady zwiedzania

Bezpieczne Muzeum

Podjęliśmy szereg działań w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich, aby każdy podczas pobytu w Muzeum czuł się bezpiecznie. Wyznaczyliśmy limity liczby osób, które mogą przebywać w jednym czasie w poszczególnych przestrzeniach Muzeum.

Wszystkie powierzchnie, których dotykają nasi goście – m.in. siedzenia, poręcze, klamki, monitory na wystawie – pokryte zostały przeciwwirusową i antybakteryjną powłoką fotokatalityczną, która niszczy wirusy, bakterie i grzyby. Preparat jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, a przy tym niewidoczny gołym okiem i nieodczuwalny podczas dotyku. 

Poniżej zasady obowiązujące na terenie całego kompleksu Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku:

 1. Zalecamy zasłanianie nosa i ust w budynkach Muzeum (maseczki są dostępne w sprzedaży w kasach Muzeum).
 2. Zalecamy dezynfekcję dłoni. W przestrzeniach Muzeum dostępne są stacje do dezynfekcji.
 3. Zalecamy zachowywanie dystansu społecznego.
 4. Zachęcamy do zakupu biletów online. W kasach i w restauracji rekomendujemy płatność bezgotówkową.
 5. Zachęcamy do korzystania z szafek depozytowych znajdujących się w holu głównym na poziomie 0.
 6. Zachęcamy do korzystania ze schodów, w tym z dedykowanej schodni prowadzącej na wystawę stałą.
 7. Wejście na zwiedzanie wystawy jest możliwe wyłącznie w dniu i o godzinie podanej na bilecie. Pracownicy Muzeum mają prawo regulować ruchem w miarę potrzeb zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego.
 8. Zwiedzanie grupowe wystawy odbywa się w grupach maksymalnie 15 osób + przewodnik. 
 9. Audioprzewodniki i udostępniane słuchawki są dezynfekowane po każdym użyciu. W kasach Muzeum są dostępne w sprzedaży jednorazowe słuchawki.
 10. Osoby niestosujące się do ww. zasad i poleceń pracowników Muzeum, mogą zostać wyproszone z Muzeum.

 

Dworek „Milusin”


Wystawa stała „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867 – 1935”
Wystawa stała stanowi rdzeń opowieści o życiu i ideach Marszałka. Wystawa stała znajduje się w nowej siedzibie Muzeum, składa się z 6 galerii, zajmuje powierzchnię 2100 m2 i znajduje się na poziomach -3 oraz -2. Rekomendujemy obuwie na płaskiej podeszwie.

Zwiedzenie wystawy zajmuje ok. 2 godzin, ale dostępne treści wystarczają na znacznie dłuższą wizytę. Ostatnie wejście na wystawę stałą jest możliwe na 90 minut przed zamknięciem Muzeum. Przy planowaniu wizyty w naszym Muzeum, prosimy o uwzględnienie czasu zwiedzania ekspozycji. Brak czasu na poznanie całej wystawy nie stanowi podstawy do reklamacji czy zwrotu kosztów biletów.

 

Zwiedzanie indywidualne wystawy stałej (do 9 osób)

Zwiedzających indywidualnych zapraszamy do zwiedzania wystawy stałej:

 • samodzielnie
 • z audioprzewodnikiem

Audioprzewodnik dostępny jest w językach polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i z audiodeskrypcją oraz w języku PJM. Audioprzewodnik posiada również ścieżką rodzinną – skrócony opis ścieżek dostępny jest na stronie internetowej.

Audioprzewodnik jest udostępniany bezpłatnie po okazaniu biletu wstępu na wystawę i wydawany wg dostępności. Muzeum nie gwarantuje dostępności sprzętu.

 • z przewodnikiem

Zapraszamy do skorzystania z naszej stałej oferty oprowadzania przewodnickiego po wystawie stałej. Istnieje możliwość wykupienia usługi przewodnickiej na indywidualne zamówienie lub dołączenia do weekendowych spacerów z przewodnikiem po wystawie. Terminy oprowadzań weekendowych i dostępność biletów można sprawdzić na stronie internetowej.

Usługę oprowadzania na wyłaczność można zamówić:

          – poprzez Muzeum kontaktując się z Działem Obsługi Odwiedzających drogą mailową [email protected] lub telefoniczną 22 77 88 000.

          – bezpośrednio u przewodników współpracujących z Muzeum. Lista przewodników znajduje się na stronie internetowej.

 

Zwiedzanie grupowe wystawy stałej (od 10 osób)

Grupy zorganizowane mają możliwość zwiedzania wystawy stałej:

 • samodzielnie
 • z audioprzewodnikiem

Audioprzewodnik dostępny jest w językach polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz z audiodeskrypcją oraz w języku PJM. Audioprzewodnik posiada również ścieżką rodzinną – skrócony opis ścieżek dostępny jest na stronie internetowej.

Audioprzewodnik jest udostępniany bezpłatnie po okazaniu biletu wstępu na wystawę i wydawany wg dostępności. Muzeum nie gwarantuje dostępności sprzętu. 

 • z przewodnikiem

Grupy zorganizowane mogą zwiedzać wystawę stałą z przewodnikiem po wcześniejszym zamówieniu takiej usługi. Usługę oprowadzania można zamówić:

– poprzez Muzeum kontaktując się z Działem Obsługi Odwiedzających drogą mailową [email protected] lub telefoniczną 22 77 88 000.

– bezpośrednio u przewodników współpracujących z Muzeum. Lista przewodników znajduje się na stronie internetowej.

 

Przewodnicy

Po wystawie stałej i kompleksie muzealnym mogą oprowadzać tylko przewodnicy, którzy ukończyli kurs i posiadają aktualny certyfikat wydany przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Osoby oprowadzające, które nie posiadają takiego dokumentu, zostaną poproszone o zakończenie swojej wizyty.

Sprzęt do oprowadzania z przewodnikiem

Oprowadzanie z przewodnikiem może być realizowane wyłącznie z użyciem nagłośnienia – sprzętu tourguide. Grupy zorganizowane korzystające z usługi przewodnickiej zobowiązane są do wcześniejszego zarezerwowania sprzętu dostępnego w muzeum lub użycia własnego sprzętu. Opłata za sprzęt muzealny do oprowadzania w przypadku przewodnika zewnętrznego wynosi 50 zł od grupy. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie zapotrzebowania na urządzenia.

 

Limit osób w grupie

UWAGA – ze względu na konieczność spełniania obostrzeń sanitarnych, maksymalna dopuszczalna liczba osób w grupie może być inna niż podana niżej. 

Maksymalna liczba osób w grupie wynosi 15 osób (+ przewodnik). Grupy liczniejsze niż 15 osób będą dzielone na mniejsze podgrupy i wpuszczane na wystawę w 5-minutowych odstępach. Prosimy pamiętać o limicie osób w grupie w przypadku rezerwacji usługi przewodnickiej.

Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem i regulaminem zwiedzania przed zakupem biletów.

 

W dniu wizyty:

 • prosimy przyjechać minimum 15 minut wcześniej przed zgłaszaną godziną zwiedzania (będzie to czas na zgłoszenie grupy w infopunkcie, wizytę w szatni, odbiór sprzętów i podzielenie grupy w miarę konieczności);
 • prosimy o zapoznanie się z dostępnością miejsc parkingowych.

 


 

Informacja dla odwiedzających: [email protected]tel. (22) 77 88 000; (poniedziałek-piątek, 9.00 – 17.00)

Rezerwacja zajęć edukacyjnych: [email protected], tel. (22) 77 88 000; (poniedziałek-piątek, 9.00 – 17.00)

Rezerwacja grup i przewodników: [email protected]tel. (22) 77 88 000; (poniedziałek-piątek 9.00 – 17.00)